Zabavení řidičského průkazu na místě

V takovéto situaci vám pomůžeme učinit kroky, které vám pomohou získat zadržený řidičský průkaz zpátky, či se připravit na budoucí řízení. Využijte zkušenosti specializované advokátní kanceláře s 35letou praxí, nespočtem úspěšných případů a působením po celé ČR.

Zachráníme váš řidičský průkaz nebo minimalizujeme trest, a to s garancí pevné ceny bez ohledu na náročnost případu.

Kontaktujte nás

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

S touto společností se mi jednalo velmi dobře. Advokát super, vyřídil většinu požadavků od policie za mě.. samozřejmě krom výslechu, a u výslechu skvělá asistence... Neuvěřitelně mi to pomohlo a vyplatilo se mi to. Hlavně musím dát klobouk dolů za ochotu advokáta a trpělivost. 🙏👌 …

Tuto právní kancelář vřele doporučuji všem, profesionální přístup i jednání, vše proběhlo v pořádku a výsledek je na cestě. Přeji mnoho úspěchů a spokojených klientů

Děkuji JUDr. Martinovi Schulhauserovi za  zastupování. Byla jsem velice  s obhajobou spokojena. Profesionální přístup s dlouholetou praxi. Všem doporučuji.

Okamžité převzetí případu online

Specializovaný advokátní tým s 35 letou praxí

Zastoupení osobně po celé ČR

Práva řidiče v médiích

Řidičský průkaz může policie na místě řidiči zadržet ve chvíli, kdy je splněna zákonná podmínka pro tento úkon, který definuje zákon číslo 361/2000 Sb § 118b odst. 1a - 1e.

Pro řidiče je to nejčastější situace, kdy při silniční kontrole:

  • Překročí nejvyšší dovolenou rychlost v obci o 40 km/h nebo mimo obec o 50 km/h

  • Nadýchá alkohol

  • Má pozitivní orientační test na drogy

  • Odmítne se podrobit vyšetření na drogy nebo alkohol

  • Řídí vozidlo, přestože má platný zákaz řízení

  • Způsobí dopravní nehodu, kde došlo k újmě na zdraví jiné osoby nebo k usmrcení

Jaké jsou kroky při zabavení řidičského průkazu

Při zabavení vám policista předá potvrzení o zadržení řidičského průkazu. Od 1.1.2024 řidičský průkaz policie může zadržet i v situaci, kdy ho nepředložíte. Od této chvíle nesmíte řídit až do pravomocného skončení trestního nebo přestupkového řízení, jinak se vystavujete další hrozící sankci. Proti tomuto postupu se na místě nemůžete nijak bránit. Pokud vám bylo řidičské oprávnění zadrženo bez jeho odevzdání policii, máte povinnost jej do 5 pracovních dnů ode dne jeho prohlášení za zadržený odevzdat obecnímu úřadu obce s rozšířenou působností příslušnému podle místa spáchání skutku.

Z tohoto důvodu musí policista nejpozději následující pracovní den předat zadržený řidičský průkaz městskému úřadu, který následně zahájí řízení o jeho zadržení, v rámci kterého se zkoumá, jestli vám byl zadržen oprávněně. Z dopisu, který vám poté úřad zašle, vyplyne, zda existují zákonné podmínky pro možnost žádat ihned o navrácení řidičského průkazu zpět do vašich rukou. Pokud je vám následně uložen trest zákazu řízení, započítává se do něj doba zadržení řidičského průkazu.

Zadržela Vám policejní hlídka řidičský průkaz? Kontaktujte nás a my vám řekneme, zda existuje šance na jeho vrácení, co můžete následně očekávat a navrhneme vám v rámci bezplatné telefonické konzultace možné řešení vaší situace.

Nespočet úspěšně vyřešených případů

Pro zvětšení klikněte

Dosažení 12 bodů – vybodování

U vybodování je automatický zákaz řízení na 12 měsíců bez možnosti upuštění poloviny trestu. Poté povinné zkoušky v autoškole a dopravně psychologické vyšetření. Zrušeno.

Pro zvětšení klikněte

Alkohol za volantem 2,98 promile

Trestný čin – hrozící trest 36 měsíců a 50.000,- Kč penežitý trest. Trestní stíhání zastaveno, řidiči zůstal čistý rejstřík a nemohl řídit pouze 6 měsíců.

Pro zvětšení klikněte

Jízda pod vlivem drog THC

Hrozící zákaz řízení 1 rok a pokuta 20 000 Kč. Zrušeno.

Pro zvětšení klikněte

Odmítnutí testu na alkohol / návykové látky

Přestupek odmítnutí testu, kde hrozí zákaz řízení až na 2 roky a pokuta až 50.000,- Kč. Zrušeno.

S panem doktrorem Schulhauserem byla perfektní spolupráce, kdykoliv bylo třeba, byl ihned dostupný a proaktivně, efektivně a téměř okamžitě mi komunikoval postup řízení a společně jsme dosáhli skvělého výsledku. Určitě bych se na něj obrátil i v budoucnu.

Profesionální jednání, rychlé, stručné a přesné vyhodnocení situace,mohu jen doporučit. Děkuji

Profesionální, vstřícné jednání s důrazem na práva klienta. Mohu jen doporučit.

Naše garance

Zastoupí vás zkušený profesionál

Zaměřujeme se výhradně na dopravní právo. Využijte všech zkušeností z tisíců případů k dosažení maximálního úspěchu ve vaší obhajobě. Vždy je kladen důraz na osobní požadavky řidiče se zaměřením na zrušení nebo minimalizaci trestu.

Řídíme se etickým kodexem

Vůči klientovi například platí, že oprávněné zájmy klienta mají přednost před vlastními zájmy advokáta i před jeho ohledem na jiné advokáty.

Případ posoudíme objektivně

Vždy se dozvíte pravdivé informace o možnostech vyřešení vašeho případu. Pokud vám někdo za všech okolností slibuje vysokou garanci úspěchu, mějte se na pozoru. Mnoho společností, které se zabývají obhajobou řidičů, poskytují záměrně zcela mylné a zavádějící informace s cílem získat klienta. Tyto společnosti ve skutečnosti nejsou advokátními kancelářemi, ale pouze zprostředkovatelé a nemají tak žádnou zodpovědnost vůči tomu, co klientovi řekli, protože nejsou vázání etickým kodexem advokáta.

Vyhnete se chybám při jednání s policií a úřady

Víme přesně, jak komunikovat s policií a úřady, co je zásadní, kdy, kde a jaké skutečnosti těmto institucím sdělit, co si vyžádat a jak na podněty reagovat. To vše vám může zásadně ovlivnit průběh a vyřešení případu, kdy často díky neznalosti řidiče a nepřítomnosti advokáta, bývá jednání vedeno v jeho neprospěch.

Předem stanovená cena

Než podepíšete smlouvu o zastoupení, bude vám sdělena částka za zastoupení celého připadu. Ceny za nabízené služby jsou ceny smluvní a pro všechny pevně stanoveny. Již na počátku víte, kolik vás celé zastoupení advokátem bude stát.

Spolupráce se soudním znalcem

V případě potřeby využíváme spolupráci se soudním znalcem z oboru silniční dopravy, díky čemuž dokážeme zpochybnit znalecký posudek vypracovaný na žádost policie jiným znalcem.

Čas zde hraje zásadní roli!

Čím dříve se s námi po vzniku situace spojíte, tím lépe se dá celá záležitost řešit! Zvládneme i situace, kdy jste již obdrželi rozhodnutí formou trestního příkazu, rozsudku nebo rozhodnutí ve správním řízení a hrozí vám zákaz řízení. Podrobně analyzujeme celý průběh dosavadního řízení a sdělíme vám možnosti dalšího postupu ve vaší situaci.

Bezplatně vše zkonzultujeme

V první fázi nám předáte potřebné informace: jak probíhalo šetření na místě s hlídkou policie a další důležité skutečnosti, které potřebujeme vědět pro vaše úspěšné zastoupení. Již v této fázi umíme kvalifikovaně odhadnout, jaké jsou možnosti řešení vašeho problému.

Pečlivě případ zanalyzujeme

Jakmile vám přijde dopis od policie, soudu nebo úřadu, tak nám jej zašlete. Advokát celou situaci posoudí a my vás budeme obratem kontaktovat s postupem řešení vašeho případu.

Navrhneme další postup

V kombinaci se skutečnostmi z dopisu od úřadu a vašimi informacemi případ posoudíme, zhodnotíme možnosti obhajoby a navrhneme další postup řešení vašeho případu.

Kontaktujte nás

Zavolejte nám (Po-Ne 8-22h) nebo využijte náš kontaktní formulář, budeme vás kontaktovat do 12h.