Řídil/a jsem v zákazu řízení

Porušili jste nařízený zákaz řízení? Jedná se o vážný přestupek nebo trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí, kde hrozí zákaz řízení až 10 let, odnětí svobody až 2 roky nebo vysoký peněžitý trest., kde vám hrozí nejen další zákaz řízení, ale i možný výkon trestu.

Využijte zkušenosti specializované advokátní kanceláře s více jak 35letou praxí, nespočtem úspěšných případů a působením po celé ČR.

Zachráníme váš řidičský průkaz nebo minimalizujeme trest, a to s garancí pevné ceny bez ohledu na náročnost případu.

Volejte Po-Ne 8-22h

Kontaktujte nás

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Opravdu profesionální přístup hodní a vstřícný lidé. Člověk nemusí nic řešit všechno za něho vyřeší. Jsem opravdu strašně moc spokojený. Můžu jenom všem doporučit.

Vřele doporučuji. Perfektní profesionální práce. Skvělá komunikace bez zbytečných prodlev a vyřízení v co nejkratším možném termínu s co nejnižšími finančními náklady. Jsou evidentní léta praxe a zkušeností. Se službami jsem velice spokojená.

Mohu jen doporučit, od začátku profesionální a vstřícné jednání, dostupná komunikace, jasná představa jak řešit daný případ. Jsou vidět dlouholeté zkušenosti a znalosti. Vše vyřízeno efektivně s minimem nároků na čas klienta.

Okamžité převzetí případu online

Specializovaný advokátní tým s 35 letou praxí

Zastoupení osobně po celé ČR

Práva řidiče v médiích

V případě, že máte zakázáno řídit a přesto nadále řídíte, se můžete dopouštět maření výkonu úředního rozhodnutí. Pro mnoho řidičů není tato definice příliš odstrašující, přestože se jedná o trestný čin dle § 337 odst. 1a. Je nutno ovšem rozlišovat právě trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí dle § 337 odst. 1a a přestupek řízení bez řidičského oprávnění dle § 125c / 1e) 1.

Kdy jsem se dopustil trestného činu?

Maření výkonu úředního rozhodnutí se dopouštíte v momentu, kdy jste si například přebrali dopis od úřadu, podepsali převzetí a je v něm zákaz řízení, proti kterému nepodáte odpor. Nebo máte zákaz řízení vysloven od soudu a víte tak o něm, vědomě jej nerespektujete a řídíte automobil nadále. Tím se dopouštíte trestného činu a hrozí zde odnětí svobody až na 2 roky, zákaz řízení na v době 1 rok - 10 let, 4 trestné body a peněžitý trest.

Kdy se jedná pouze o přestupek?

V momentě, kdy máte vysloven zákaz řízení, ale nevíte o něm (doručení příkazu, který obsahuje zákaz a pokutu na jinou adresu, kde nebydlíte, nebo již uplynula lhůta vašeho zákazu, ale vy si nezajdete na úřad požádat o obnovení řidičského oprávnění), dopouštíte se přestupku řízení bez řidičského oprávnění, za který hrozí sankce až 3 roky zákazu řízení, pokuta až 75 000 Kč a 4 trestné body.

Jestliže vám hrozí sankce za tento trestný čin nebo přestupek, kontaktujte nás a my vám v rámci bezplatné konzultace povíme, jaké jsou vaše aktuální možnosti a nabídneme řešení.

Jaké kroky advokát provádí?

V případě přestupku:
 • hledá pochybení na straně policie či správního orgánu

 • vás zastupuje na jednání u správního orgánu (městský úřad nebo magistrát)

 • podá odpor proti příkazu nebo odvolání proti rozhodnutí správního orgánu

 • jedná s pracovníky správního orgánu za účelem uložení pokuty a zákazu řízení na samé spodní hranici zákonných sazeb s ohledem na konkrétní okolnosti případu a osobu řidiče

 • usiluje, aby trest zákazu řízení nedosáhl hranice 2 let s ohledem na nutnost absolvování autoškoly (opakování autoškoly stojí dle lokality až 25 000 Kč)

 • podá návrh a jedná se správním orgánem o vrácení řidičského průkazu po uplynutí poloviny trestu zákazu řízení

V případě trestného činu:
 • hledá pochybení na straně policie či soudu

 • podá odpor a bude se snažit odklonit trestní řízení (tzv. podmíněné zastavení trestního stíhání), abyste neměli záznam v trestním rejstříku

 • účastní se vašeho výslechu na policii

 • obhajuje vás u hlavního líčení před soudem

 • v případě hrozby trestu odnětí svobody (vězení) bude usilovat o dosáhnoutí tzv. alternativního trestu (např. veřejně prospěšné práce a domácí vězení)

 • bude minimalizovat peněžitý trest na nejnižší možnou výměru s ohledem na vaše majetkové poměry (měsíční příjem, movitý a nemovitý majetek, exekuce a insolvence)

 • bude minimalizovat trest zákazu řízení na nejnižší výměru, a to i z důvodu abyste nemuseli absolvovat autoškolu, což u trestu 12 měsíců a výše je automatické (opakování autoškoly stojí dle lokality až 25 000 Kč)

 • v případě uložení zákazu řízení bude usilovat po uplynutí poloviny trestu zákazu řízení o podmíněné vrácení řidičského oprávnění

Nespočet úspěšně vyřešených případů

Pro zvětšení klikněte

Dosažení 12 bodů – vybodování

U vybodování je automatický zákaz řízení na 12 měsíců bez možnosti upuštění poloviny trestu. Poté povinné zkoušky v autoškole a dopravně psychologické vyšetření. Zrušeno.

Pro zvětšení klikněte

Alkohol za volantem 2,98 promile

Trestný čin – hrozící trest 36 měsíců a 50.000,- Kč penežitý trest. Trestní stíhání zastaveno, řidiči zůstal čistý rejstřík a nemohl řídit pouze 6 měsíců.

Pro zvětšení klikněte

Jízda pod vlivem drog THC

Hrozící zákaz řízení 1 rok a pokuta 20 000 Kč. Zrušeno.

Pro zvětšení klikněte

Odmítnutí testu na alkohol / návykové látky

Přestupek odmítnutí testu, kde hrozí zákaz řízení až na 2 roky a pokuta až 50.000,- Kč. Zrušeno.

S panem doktrorem Schulhauserem byla perfektní spolupráce, kdykoliv bylo třeba, byl ihned dostupný a proaktivně, efektivně a téměř okamžitě mi komunikoval postup řízení a společně jsme dosáhli skvělého výsledku. Určitě bych se na něj obrátil i v budoucnu.

Profesionální jednání, rychlé, stručné a přesné vyhodnocení situace,mohu jen doporučit. Děkuji

Profesionální, vstřícné jednání s důrazem na práva klienta. Mohu jen doporučit.

Naše garance

Zastoupí vás zkušený profesionál

Zaměřujeme se výhradně na dopravní právo. Využijte všech zkušeností z tisíců případů k dosažení maximálního úspěchu ve vaší obhajobě. Vždy je kladen důraz na osobní požadavky řidiče se zaměřením na zrušení nebo minimalizaci trestu.

Řídíme se etickým kodexem

Vůči klientovi například platí, že oprávněné zájmy klienta mají přednost před vlastními zájmy advokáta i před jeho ohledem na jiné advokáty.

Případ posoudíme objektivně

Vždy se dozvíte pravdivé informace o možnostech vyřešení vašeho případu. Pokud vám někdo za všech okolností slibuje vysokou garanci úspěchu, mějte se na pozoru. Mnoho společností, které se zabývají obhajobou řidičů, poskytují záměrně zcela mylné a zavádějící informace s cílem získat klienta. Tyto společnosti ve skutečnosti nejsou advokátními kancelářemi, ale pouze zprostředkovatelé a nemají tak žádnou zodpovědnost vůči tomu, co klientovi řekli, protože nejsou vázání etickým kodexem advokáta.

Vyhnete se chybám při jednání s policií a úřady

Víme přesně, jak komunikovat s policií a úřady, co je zásadní, kdy, kde a jaké skutečnosti těmto institucím sdělit, co si vyžádat a jak na podněty reagovat. To vše vám může zásadně ovlivnit průběh a vyřešení případu, kdy často díky neznalosti řidiče a nepřítomnosti advokáta, bývá jednání vedeno v jeho neprospěch.

Předem stanovená cena

Než podepíšete smlouvu o zastoupení, bude vám sdělena částka za zastoupení celého připadu. Ceny za nabízené služby jsou ceny smluvní a pro všechny pevně stanoveny. Již na počátku víte, kolik vás celé zastoupení advokátem bude stát.

Spolupráce se soudním znalcem

V případě potřeby využíváme spolupráci se soudním znalcem z oboru silniční dopravy, díky čemuž dokážeme zpochybnit znalecký posudek vypracovaný na žádost policie jiným znalcem.

Čas zde hraje zásadní roli!

Čím dříve se s námi po vzniku situace spojíte, tím lépe se dá celá záležitost řešit! Zvládneme i situace, kdy jste již obdrželi rozhodnutí formou trestního příkazu, rozsudku nebo rozhodnutí ve správním řízení a hrozí vám zákaz řízení. Podrobně analyzujeme celý průběh dosavadního řízení a sdělíme vám možnosti dalšího postupu ve vaší situaci.

Bezplatně vše zkonzultujeme

V první fázi nám předáte potřebné informace: jak probíhalo šetření na místě s hlídkou policie a další důležité skutečnosti, které potřebujeme vědět pro vaše úspěšné zastoupení. Již v této fázi umíme kvalifikovaně odhadnout, jaké jsou možnosti řešení vašeho problému.

Pečlivě případ zanalyzujeme

Jakmile vám přijde dopis od policie, soudu nebo úřadu, tak nám jej zašlete. Advokát celou situaci posoudí a my vás budeme obratem kontaktovat s postupem řešení vašeho případu.

Navrhneme další postup

V kombinaci se skutečnostmi z dopisu od úřadu a vašimi informacemi případ posoudíme, zhodnotíme možnosti obhajoby a navrhneme další postup řešení vašeho případu.

Kontaktujte nás

Zavolejte nám (Po-Ne 8-22h) nebo využijte náš kontaktní formulář, budeme vás kontaktovat do 12h.