Odmítl/a jsem test na drogy nebo alkohol

Odmítli jste dechovou zkoušku na alkohol, orientační test na drogy nebo jet na krev? V tuto chvíli sice nehrozí soudní stíhání za trestný čin, ale bude vás řešit správní orgán za porušení § 125c / 1d, protože jste se na výzvu policisty odmítli podrobit testu na přítomnost těchto látek.

Využijte zkušenosti specializované advokátní kanceláře s více jak 35letou praxí, nespočtem úspěšných případů a působením po celé ČR.

Zachráníme váš řidičský průkaz nebo minimalizujeme trest, a to s garancí pevné ceny bez ohledu na náročnost případu.

Volejte Po-Ne 8-22h

Kontaktujte nás

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Opravdu profesionální přístup hodní a vstřícný lidé. Člověk nemusí nic řešit všechno za něho vyřeší. Jsem opravdu strašně moc spokojený. Můžu jenom všem doporučit.

Vřele doporučuji. Perfektní profesionální práce. Skvělá komunikace bez zbytečných prodlev a vyřízení v co nejkratším možném termínu s co nejnižšími finančními náklady. Jsou evidentní léta praxe a zkušeností. Se službami jsem velice spokojená.

Mohu jen doporučit, od začátku profesionální a vstřícné jednání, dostupná komunikace, jasná představa jak řešit daný případ. Jsou vidět dlouholeté zkušenosti a znalosti. Vše vyřízeno efektivně s minimem nároků na čas klienta.

Okamžité převzetí případu online

Specializovaný advokátní tým s 35 letou praxí

Zastoupení osobně po celé ČR

Práva řidiče v médiích

Pokud jste se rozhodli odmítnout dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu nebo krevní zkoušku pro přítomnost drog po pozitivním orientačním testu Drug Wipe, tak se vám povedlo zabránit prokázání jízdy pod vlivem alkoholu, nebo drog. Bohužel, tímto odmítnutím jste se dopustili jiného závažného přestupku podle § 125c / 1d).

Co hrozí za odmítnutí testu na alkohol nebo drogy:

  • Odebrání řidičského průkazu na místě

  • Pokuta ve správním řízení 25 000 - 75 000 Kč

  • Zákaz řízení na 18 - 36 měsíců

  • 6 bodů do evidenční karty řidiče

Odmítnutí dechové zkoušky

Pokud vás policejní hlídka řádně dle zákona vyzvala k orientační dechové zkoušce, nemůžete ji odmítnout s odkazem na to, že policie nemá důvodné podezření, že jste alkohol požili. Judikatura Nejvyššího správního soudu totiž jasně říká, že řidič je povinen se podrobit dechové zkoušce i v rámci běžné silniční kontroly, protože se jedná o zcela minimální zásah do jeho osobní integrity.

K dechové zkoušce nebo lékařskému vyšetření vás může policista vyzvat i po ukončení řízení vozidla a v určitých případech i několik hodin po skončení řízení vozidla.  

V určitých situacích vám může být prokázáno požití alkoholu i v případě, že odmítnete samotný test. Může k tomu postačit svědectví lidí, kteří vás viděli v podnapilém stavu při nastupování či vystupování z auta. Hlavně v případech závažného následku (smrt, vysoká hmotná škoda), k tomu může postačit samotné svědectví lidí z okolí, jako je například barman, který pracoval v podniku, odkud jste vyrazili na cestu domů.  

Odmítnutí lékařského vyšetření

K lékařskému vyšetření vás nejčastěji policie vyzve v případě pozitivního testu na drogy Drug Wipe, který je pouze orientační a musí tak být potvrzen laboratorním rozborem vašeho biologického materiálu (krve, moči) nebo i po provedené dechové zkoušce. Při jeho odmítnutí hrozí stejné tresty, jako v případě odmítnutí dechové zkoušky alkoholu.

Pokud vám záleží na zrušení hrozícího zákazu řízení a pokuty, nebo zajištění co nejnižších hodnot, je nutné nás co nejdříve kontaktovat a během bezplatné konzultace vám navrhneme řešení.

Nespočet úspěšně vyřešených případů

Pro zvětšení klikněte

Dosažení 12 bodů – vybodování

U vybodování je automatický zákaz řízení na 12 měsíců bez možnosti upuštění poloviny trestu. Poté povinné zkoušky v autoškole a dopravně psychologické vyšetření. Zrušeno.

Pro zvětšení klikněte

Alkohol za volantem 2,98 promile

Trestný čin – hrozící trest 36 měsíců a 50.000,- Kč penežitý trest. Trestní stíhání zastaveno, řidiči zůstal čistý rejstřík a nemohl řídit pouze 6 měsíců.

Pro zvětšení klikněte

Jízda pod vlivem drog THC

Hrozící zákaz řízení 1 rok a pokuta 20 000 Kč. Zrušeno.

Pro zvětšení klikněte

Odmítnutí testu na alkohol / návykové látky

Přestupek odmítnutí testu, kde hrozí zákaz řízení až na 2 roky a pokuta až 50.000,- Kč. Zrušeno.

S panem doktrorem Schulhauserem byla perfektní spolupráce, kdykoliv bylo třeba, byl ihned dostupný a proaktivně, efektivně a téměř okamžitě mi komunikoval postup řízení a společně jsme dosáhli skvělého výsledku. Určitě bych se na něj obrátil i v budoucnu.

Profesionální jednání, rychlé, stručné a přesné vyhodnocení situace,mohu jen doporučit. Děkuji

Profesionální, vstřícné jednání s důrazem na práva klienta. Mohu jen doporučit.

Naše garance

Zastoupí vás zkušený profesionál

Zaměřujeme se výhradně na dopravní právo. Využijte všech zkušeností z tisíců případů k dosažení maximálního úspěchu ve vaší obhajobě. Vždy je kladen důraz na osobní požadavky řidiče se zaměřením na zrušení nebo minimalizaci trestu.

Řídíme se etickým kodexem

Vůči klientovi například platí, že oprávněné zájmy klienta mají přednost před vlastními zájmy advokáta i před jeho ohledem na jiné advokáty.

Případ posoudíme objektivně

Vždy se dozvíte pravdivé informace o možnostech vyřešení vašeho případu. Pokud vám někdo za všech okolností slibuje vysokou garanci úspěchu, mějte se na pozoru. Mnoho společností, které se zabývají obhajobou řidičů, poskytují záměrně zcela mylné a zavádějící informace s cílem získat klienta. Tyto společnosti ve skutečnosti nejsou advokátními kancelářemi, ale pouze zprostředkovatelé a nemají tak žádnou zodpovědnost vůči tomu, co klientovi řekli, protože nejsou vázání etickým kodexem advokáta.

Vyhnete se chybám při jednání s policií a úřady

Víme přesně, jak komunikovat s policií a úřady, co je zásadní, kdy, kde a jaké skutečnosti těmto institucím sdělit, co si vyžádat a jak na podněty reagovat. To vše vám může zásadně ovlivnit průběh a vyřešení případu, kdy často díky neznalosti řidiče a nepřítomnosti advokáta, bývá jednání vedeno v jeho neprospěch.

Předem stanovená cena

Než podepíšete smlouvu o zastoupení, bude vám sdělena částka za zastoupení celého připadu. Ceny za nabízené služby jsou ceny smluvní a pro všechny pevně stanoveny. Již na počátku víte, kolik vás celé zastoupení advokátem bude stát.

Spolupráce se soudním znalcem

V případě potřeby využíváme spolupráci se soudním znalcem z oboru silniční dopravy, díky čemuž dokážeme zpochybnit znalecký posudek vypracovaný na žádost policie jiným znalcem.

Čas zde hraje zásadní roli!

Čím dříve se s námi po vzniku situace spojíte, tím lépe se dá celá záležitost řešit! Zvládneme i situace, kdy jste již obdrželi rozhodnutí formou trestního příkazu, rozsudku nebo rozhodnutí ve správním řízení a hrozí vám zákaz řízení. Podrobně analyzujeme celý průběh dosavadního řízení a sdělíme vám možnosti dalšího postupu ve vaší situaci.

Bezplatně vše zkonzultujeme

V první fázi nám předáte potřebné informace: jak probíhalo šetření na místě s hlídkou policie a další důležité skutečnosti, které potřebujeme vědět pro vaše úspěšné zastoupení. Již v této fázi umíme kvalifikovaně odhadnout, jaké jsou možnosti řešení vašeho problému.

Pečlivě případ zanalyzujeme

Jakmile vám přijde dopis od policie, soudu nebo úřadu, tak nám jej zašlete. Advokát celou situaci posoudí a my vás budeme obratem kontaktovat s postupem řešení vašeho případu.

Navrhneme další postup

V kombinaci se skutečnostmi z dopisu od úřadu a vašimi informacemi případ posoudíme, zhodnotíme možnosti obhajoby a navrhneme další postup řešení vašeho případu.

Kontaktujte nás

Zavolejte nám (Po-Ne 8-22h) nebo využijte náš kontaktní formulář, budeme vás kontaktovat do 12h.