Pomáháme řešit dopravní delikty 35 let

Jsme advokátní kancelář s 35letými zkušenostmi, a díky tomu dokážeme velmi efektivně řešit jakékoliv standardní i nestandardní případy.

Jsme rodinná advokátní kancelář s 35letou praxí

Vaše obhajoba je v těch nejlepších rukou, každý případ advokát posuzuje individuálně, při čemž využívá svých dlouholetých zkušeností a znalostí v rámci hledání procesních pochybení a skutkových nesrovnalostí, které pomáhají ke kladnému výsledku řízení.

Snahou je zefektivnit řešení případu tím, že advokát kontaktuje policii, soudy nebo úřady s žádostí o zrychlení vašeho řízení.

V případě potřeby využíváme spolupráci se soudním znalcem z oboru silniční dopravy, díky čemuž dokážeme zpochybnit znalecký posudek vypracovaný na žádost policie jiným znalcem.

JUDr. Martin Schulhauser

Advokát, jednatel
Evidenční číslo ČAK: 00572

Advokátní praxi jsem začal v roce 1984 ihned poté, co jsem úspěšně ukončil studia na právnické fakultě Univerzity Karlovy. Již během studia jsem se rozhodl stát na slabší straně - na straně těch, proti kterým stojí rozsáhlý policejní aparát, soud či správní orgán. Proto jsem si zvolil profesi advokáta.

Jako advokát zastupuji vaše zájmy a práva tak, abyste na to nebyli nikdy sami. Celý profesní život se zabývám především trestním a správním právem, se zaměřením na dopravní problematiku. Zabývám se obhajobou řidičů v rámci trestních řízení, zastupuji je u správních řízení, účastním se jejich výslechů na policii. Obracejí se na mne i poškození z dopravních nehod, kdy těmto pomáhám domoci se jejich zákonných nároků.

Jestli je něco, co mě opravdu na mé práci baví, tak je to pomoc řidičům při řešení deliktů v dopravě. Je to i tím, že mám od dětství velmi rád auta a od nabytí řidičského průkazu ročně nacestuji kolem 40 tisíc kilometrů. Jsem si plně vědom, že naše zákony jsou oproti ostatním státům přísnější, a tak se snažím každý případ vyřešit ke spokojenosti klienta. Mí klienti dostávají vždy pravdivé, korektní informace odpovídající jejich případu. Jsou obeznámeni o možnostech a případných variantách způsobu řešení jejich problému.

Mgr. Martin Schulhauser, BA

Advokát, jednatel
Evidenční číslo ČAK: 16789

Od malička byl pro mne otec vzorem a proto, když jsem se rozhodoval, co budu v životě dělat, tak pro mne byla advokacie jasná volba. Vystudoval jsem právnickou fakultu Západočeské univerzity v Plzni, kdy toto studium jsem kombinoval se studiem na Virginia Commonwealth University v Richmondu v USA, které jsem dokončil rovněž dosažením vysokoškolského vzdělání B.A. .

S ohledem na zahraniční studium jsem schopen aktivně využívat znalost anglického jazyka nejen v obecné oblasti, ale zejména v oblasti práva a tímto jsem schopen pomoci nejen občanům ČR. Advokacie a zejména potom dopravní právo pro mne znamená nejen práci, ale zejména možnost pomoci spoustě řidičům, kterým hrozí odebrání řidičského oprávnění, bez kterého je v dnešní době téměř nemožné fungovat. S otcem úzce spolupracuji a vypomáháme si v rámci řízení, což je pro klienty časově velmi efektivní. Zakládám si na upřímnosti a férovosti vůči klientům a snažím se dosáhnout vždy nejlepšího možného výsledku v řešení daného případu.

Nela Mizera, MBA (roz. Schulhauser)

Head of Operations

Při studiích práv na fakultě Západočeské univerzity v Plzni jsem začala pracovat v obchodu, poté v telekomunikaci, bankovnictví, až jsem se postupem času dopracovala na krizového manažera v korporátní společnosti. Ve své pracovní kariéře jsem se neustále dotýkala firemního práva a musela jej užívat v rámci krizového řízení. Nakonec jsem usoudila, že se k právům zcela vrátím a budu spolupracovat se svým otcem a bratrem, jelikož mě tato oblast provází celým mým životem.

Mám na starosti fungování celé advokátní kanceláře, aby vše fungovalo jak po technické, tak po procesní stránce a naši klienti získali ten nejlepší servis. Zároveň zastřešuji některé specifické konzultace s klienty. Na mé práci mě baví možnost využívání svých znalostí a dovedností, které se dají perfektně aplikovat na řízení všech procesů kanceláře. Od dětství mě fascinují auta, což jsem zdědila po svém otci a díky tomu také ráda studuji veškeré zákony v rámci silniční problematiky. Sama jsem aktivní řidič a jízda autem je pro mě odpočinkem.

Mgr. Adam Kolder

Advokátní koncipient
Evidenční číslo ČAK: 45928

Jako koncipient v advokátní kanceláři PRÁVA ŘIDIČE mám to štěstí, že mohu své právní dovednosti rozvíjet pod vedením zkušených odborníků, kteří se specializují na dopravní právo. Moje právní cesta začala již během studií na Právnické fakultě Univerzity Karlovy, kde jsem se jako advokátní praktikant zaměřil na trestní právo. Mému zájmu o oblast trestního a správního práva odpovídala i volba tématu mé diplomové práce - Zásada subsidiarity trestní represe. Je to právě oblast dopravního práva, kde má represe zejména ve formě stále přísnějších postihů za protiprávní jednání vzrůstající tendenci. Po úspěšném ukončení studia jsem tuto specializaci ještě prohloubil prací v advokátní kanceláři, kde jsem působil jako koncipient.

Dopravní právo je pro mne nejen oblastí profesního zájmu, ale i osobní vášní. Nejen že velice rád jezdím automobilem, ale již od dětství bylo mým koníčkem sběratelství miniatur automobilů v měřítku 1:43. V naší kanceláři se specializuji na právní pomoc řidičům, což mi umožňuje aplikovat mé teoretické poznatky v praxi. Věnuji se především správnímu a trestnímu právu, přičemž můj profesní růst je podpořen pravidelnými konzultacemi s kolegy a odborníky, což mi umožňuje neustále se zdokonalovat a zajišťovat, že naši klienti dostávají nejen komplexní, ale i nejefektivnější právní služby.

Další členové advokátní kanceláře

Ing. Jan Holek

Asistent konzultační linky


Michaela Šostá

Asistentka konzultační linky


Sylva Celbrová

Asistentka JUDr. Martina Schulhausera


Jana Schulhauserová

Asistentka Mgr. Martina Schulhausera

Nespočet úspěšně vyřešených případů

Pro zvětšení klikněte

Dosažení 12 bodů – vybodování

U vybodování je automatický zákaz řízení na 12 měsíců bez možnosti upuštění poloviny trestu. Poté povinné zkoušky v autoškole a dopravně psychologické vyšetření. Zrušeno.

Pro zvětšení klikněte

Alkohol za volantem 2,98 promile

Trestný čin – hrozící trest 36 měsíců a 50.000,- Kč penežitý trest. Trestní stíhání zastaveno, řidiči zůstal čistý rejstřík a nemohl řídit pouze 6 měsíců.

Pro zvětšení klikněte

Jízda pod vlivem drog THC

Hrozící zákaz řízení 1 rok a pokuta 20 000 Kč. Zrušeno.

Pro zvětšení klikněte

Odmítnutí testu na alkohol / návykové látky

Přestupek odmítnutí testu, kde hrozí zákaz řízení až na 2 roky a pokuta až 50.000,- Kč. Zrušeno.

Práva řidiče v médiích

Práva řidiče v médiích

Vyjádření klientů

Vřele doporučuji. Perfektní profesionální práce. Skvělá komunikace bez zbytečných prodlev a vyřízení v co nejkratším možném termínu s co nejnižšími finančními náklady. Jsou evidentní léta praxe a zkušeností. Se službami jsem velice spokojená.

Jsem moc ráda, že jsem navázala spolupráci a požádala o pomoc a podporu právě tuhle advokátní kancelář. S prací pana magistra (i když probíhala na dálku) jsem byla maximálně spokojena - rychlé, vstřícné, příjemné jednání; vždy vysvětlení požadovaného. Služby kanceláře mohu vřele doporučit.

Mohu jen doporučit, od začátku profesionální a vstřícné jednání, dostupná komunikace, jasná představa jak řešit daný případ. Jsou vidět dlouholeté zkušenosti a znalosti. Vše vyřízeno efektivně s minimem nároků na čas klienta.

Opravdu profesionální přístup hodní a vstřícný lidé. Člověk nemusí nic řešit všechno za něho vyřeší. Jsem opravdu strašně moc spokojený. Můžu jenom všem doporučit.

Jsem nesmírně šťastný a vděčný panu JUDr. Martin Schulhauser. Jednání a komunikace naprosto úžasná, hlavně mi pomohl a zastavil další problémy a řešení s úřady. Vřele doporučuji všem, kdo potřebuje právní pomoc. Ještě jednou moc děkují za Vaší vstřícnost a pomoc.

Opravdu třída.. Nepočítal jsem s tak výborným výsledkem. Řidičský průkaz zachráněn mrknutím oka. Žádné výdaje navíc, vše transparentní. Mohu vřele doporučit!!

Kontaktujte nás

Zavolejte nám (Po-Ne 8-22h) nebo využijte náš kontaktní formulář, budeme vás kontaktovat do 12h.