Blog

Volejte Po-Ne 8-22h

Kontaktujte nás

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Měření alkoholu za volantem a odchylka 0,24‰

Jak je to s alkoholem za volantem a odečtením odchylky 0,24 ‰?

Česká republika má nulovou toleranci alkoholu v rámci řízení motorového vozidla, je však veřejně známo, že pokud vás zastaví policejní hlídka a dá vám dýchnout, ...

Odmítnutí podrobení se testu na alkohol a jiné návykové látky

"Odmítl jsem krev, ale neřekli mi, že mi za to vezmou papíry..." To je častá věta řidičů, kteří se dopustí přestupku dle § 125c/1c).

Odmítnutí dechové zkoušky, orientačního testu na návykové látky a odběru biologického materiálu (krev, moč) je tedy přestupkem, ...

Co hrozí za překročení rychlosti?

Překročení rychlosti nerovná se jen bloková pokuta a body do evidenční karty řidiče, ale hrozí i odebrání řidičského průkazu. Kdy tomu tak je a kdy ještě ne? A jaké změny nás čekají v těchto typech přestupků od 1.1.2024 (níže nově), kdy se mění zákon o silničním provozu?

...

Podmíněné zastavení trestního stíhání

Podmíněné zastavení trestního stíhání v trestném činu v rámci dopravního práva, co to vlastně je?

Pokud se dostanete v rámci dopravního deliktu do trestného činu (např.: řízení pod vlivem alkoholu nad 1 ‰, řízení od vlivem drog ve vyšších hodnotách značících trestný čin, ...

Řízení v zákazu řízení aneb maření výkonu úředního rozhodnutí

Pokud má řidič pravomocný zákaz řízení, neměl by již nadále řídit, poněvadž pokud by tak učinil a zastaví jej policie, dopouští se trestného činu, tzv. maření výkonu úředního rozhodnutí podle § 337 trestního zákoníku....

Výzva pro provozovatele motorového vozidla

Čím dál více přistupují města a obce k radarovým měřením rychlosti. Co to znamená? Pokud pojedete v daném úseku rychleji, než je povoleno v daném místě, je velká pravděpodobnost, že Vás zaznamená radar.

Co můžete očekávat, pokud vás někde ...

Vyjádření klientů

Všem řidičům vřele doporučuji PRÁVA ŘIDIČE

Je to advokátní kancelář na svém místě 👍🏼 jsem velmi spokojená s přístupem a s komunikací (e-mail, telefonát)

Číst více

Rád bych se podělil o svou vybornou zkušenost s touto advokátní kanceláři. Oba pánové jsou profesionálové na svém místě. Cena právního zastoupení byla dopředu domluvena, byla beze změny a za své peníze jsem dostal velmi dobré zastoupení. Vše bylo rychle vyřešené a já se téměř o nic nemusel starat. Se vším mi bylo porazeno. Ještě jednou moc děkuji, jsem rad, ze jsem se rozhodl využít Vašich služeb.

Doporučuji služby advokátní kanceláře PRAVA ŘIDIČE. Služby této kanceláře jsem vyhledal na základě potřeby zastoupení ve správním řízení k přestupku s překročením rychlosti, ke kterému došlo 2 x během jednoho roku a s hrozícím odebráním řidičského průkazu. Cena byla fixně stanovena na počátku jednání. Celý průběh spolupráce a jednání s panem Mgr. Schulhauserem bylo naprosto profesionální, vřelé a vstřícné.

Číst více

Dobrý den,

chtěl bych touto cestou velmi poděkovat Advokátní kanceláři PRÁVA ŘIDIČE a hlavně panu JUDr. Martinovi Schulhauserovi.

Při kontaktování se mi okamžitě ozvali, cena za právní služby byla hned od začátku sdělena, byla pevně daná a byla velice férová.

Číst více

Mám dobrou zkušenost s advokátní kanceláří PRÁVA ŘIDIČE. Řešil jsem svůj dopravní přestupek překročení rychlosti o více než 40km/h na 50ce, vyplnil jsem formulář na stránkách a za pár hodin mi volala asistentka, která mi předem poskytla veškeré dostupné informace, které advokátní kancelář beze zbytku dodržela (předem stanovená cena, úspěšnost obhajoby, postup obhajoby). V mém případě byla obhajoba úspěšná, čímž ještě jednou advokátní kanceláři děkuji za pomoc.

Chtěla bych moc moc poděkovat panu Advokátovi JUDr. Martin Schulhauser.

za pomoc při mých nesnázích. Naprosto bezstarostné a rychle vyřízení mého problému. Vlastně mi zachránili moje bytí na tomto světě , děkuji mocinko a všem opravdu doporučuji jejich služby, protože jsou bezkonkurenční. Děkuji moc si toho vážím

Výborná zkušenost s touto AK. Výsledkem zastoupení touto AK byla výše uloženého trestu na dolní hranici. Cena za právní služby byla jasně od začátku sdělena a byla fixní. Komunikace byla profesionální, perfektní a rychlá. AK mě krok za krokem vedla průběhem celého procesu, takže jsem nemusel nic hlídat a AK plně převzala starost o právní aspekty a dopady. Tuto AK velmi doporučuji a tímto veřejně děkuji za jejich služby.

Jsem velmi spokojen, profesionální jednání a pevně stanovená cena, kterou víte předem.

Výsledek je z VELKÝ ŠPATNÝ na DOBŘE TO DOPADLO.

Doufám, že v budoucnu nebudu služeb Práva řidiče potřebovat :)

Kdyby však přeci (člověk nikdy neví), vím na koho se obrátit.

Opravdu profesionální přístup hodní a vstřícný lidé člověk nemusí nic řešit všechno za něho vyřeší sem opravdu strašně moc spokojeni můžu jenom všem doporučit

Naše garance

Získáte pomoc specializované advokátní kanceláře s 35letou praxí

Zaměřujeme se výhradně na dopravní právo. Využijte všech zkušeností z tisíců případů k dosažení maximálního úspěchu ve vaší obhajobě. Vždy je kladen důraz na osobní požadavky řidiče se zaměřením na zrušení nebo minimalizaci trestu.


Vyhnete se chybám při jednání s policií a úřady

Víme přesně, jak komunikovat s policií a úřady, co je zásadní, kdy, kde a jaké skutečnosti těmto institucím sdělit, co si vyžádat a jak na podněty reagovat. To vše vám může zásadně ovlivnit průběh a vyřešení případu, kdy často díky neznalosti řidiče a nepřítomnosti advokáta bývá jednání vedeno v jeho neprospěch.


Využijeme spolupráce se soudním znalcem ve váš prospěch

V případě potřeby využíváme spolupráci se soudním znalcem z oboru silniční dopravy, díky čemuž dokážeme zpochybnit znalecký posudek vypracovaný na žádost policie jiným znalcem.


Čas zde hraje zásadní roli!

Čím dříve se s námi po vzniku situace spojíte, tím lépe se dá celá záležitost řešit! Zvládneme i situace, kdy jste již obdrželi rozhodnutí formou trestního příkazu, rozsudku nebo rozhodnutí ve správním řízení a hrozí vám zákaz řízení. Podrobně analyzujeme celý průběh dosavadního řízení a sdělíme vám možnosti dalšího postupu ve vaší situaci.

Kontaktujte nás

Zavolejte nám (Po-Ne 8-22h) nebo využijte náš kontaktní formulář, budeme vás kontaktovat do 12h.