Blog

Volejte Po-Ne 8-22h

Kontaktujte nás

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Měření alkoholu za volantem a odchylka 0,24‰

Jak je to s alkoholem za volantem a odečtením odchylky 0,24 ‰?

Česká republika má nulovou toleranci alkoholu v rámci řízení motorového vozidla, je však veřejně známo, že pokud vás zastaví policejní hlídka a dá vám dýchnout, ...

Odmítnutí podrobení se testu na alkohol a jiné návykové látky

"Odmítl jsem krev, ale neřekli mi, že mi za to vezmou papíry..." To je častá věta řidičů, kteří se dopustí přestupku dle § 125c/1c).

Odmítnutí dechové zkoušky, orientačního testu na návykové látky a odběru biologického materiálu (krev, moč) je tedy přestupkem, ...

Co hrozí za překročení rychlosti?

Překročení rychlosti nerovná se jen bloková pokuta a body do evidenční karty řidiče, ale hrozí i odebrání řidičského průkazu. Kdy tomu tak je a kdy ještě ne? A jaké změny nás čekají v těchto typech přestupků od 1.1.2024 (níže nově), kdy se mění zákon o silničním provozu?

...

Podmíněné zastavení trestního stíhání

Podmíněné zastavení trestního stíhání v trestném činu v rámci dopravního práva, co to vlastně je?

Pokud se dostanete v rámci dopravního deliktu do trestného činu (např.: řízení pod vlivem alkoholu nad 1 ‰, řízení od vlivem drog ve vyšších hodnotách značících trestný čin, ...

Řízení v zákazu řízení aneb maření výkonu úředního rozhodnutí

Pokud má řidič pravomocný zákaz řízení, neměl by již nadále řídit, poněvadž pokud by tak učinil a zastaví jej policie, dopouští se trestného činu, tzv. maření výkonu úředního rozhodnutí podle § 337 trestního zákoníku....

Výzva pro provozovatele motorového vozidla

Čím dál více přistupují města a obce k radarovým měřením rychlosti. Co to znamená? Pokud pojedete v daném úseku rychleji, než je povoleno v daném místě, je velká pravděpodobnost, že Vás zaznamená radar.

Co můžete očekávat, pokud vás někde ...

Vyjádření klientů

Vřele doporučuji. Perfektní profesionální práce. Skvělá komunikace bez zbytečných prodlev a vyřízení v co nejkratším možném termínu s co nejnižšími finančními náklady. Jsou evidentní léta praxe a zkušeností. Se službami jsem velice spokojená.

Jsem moc ráda, že jsem navázala spolupráci a požádala o pomoc a podporu právě tuhle advokátní kancelář. S prací pana magistra (i když probíhala na dálku) jsem byla maximálně spokojena - rychlé, vstřícné, příjemné jednání; vždy vysvětlení požadovaného. Služby kanceláře mohu vřele doporučit.

Mohu jen doporučit, od začátku profesionální a vstřícné jednání, dostupná komunikace, jasná představa jak řešit daný případ. Jsou vidět dlouholeté zkušenosti a znalosti. Vše vyřízeno efektivně s minimem nároků na čas klienta.

Opravdu profesionální přístup hodní a vstřícný lidé. Člověk nemusí nic řešit všechno za něho vyřeší. Jsem opravdu strašně moc spokojený. Můžu jenom všem doporučit.

Jsem nesmírně šťastný a vděčný panu JUDr. Martin Schulhauser. Jednání a komunikace naprosto úžasná, hlavně mi pomohl a zastavil další problémy a řešení s úřady. Vřele doporučuji všem, kdo potřebuje právní pomoc. Ještě jednou moc děkují za Vaší vstřícnost a pomoc.

Opravdu třída.. Nepočítal jsem s tak výborným výsledkem. Řidičský průkaz zachráněn mrknutím oka. Žádné výdaje navíc, vše transparentní. Mohu vřele doporučit!!

Naše garance

Získáte pomoc specializované advokátní kanceláře s 30 letou praxí

Zaměřujeme se výhradně na dopravní právo. Využijte všech zkušeností z tisíců případů k dosažení maximálního úspěchu ve vaší obhajobě. Vždy je kladen důraz na osobní požadavky řidiče se zaměřením na zrušení nebo minimalizaci trestu.


Vyhnete se chybám při jednání s policií a úřady

Víme přesně, jak komunikovat s policií a úřady, co je zásadní, kdy, kde a jaké skutečnosti těmto institucím sdělit, co si vyžádat a jak na podněty reagovat. To vše vám může zásadně ovlivnit průběh a vyřešení případu, kdy často díky neznalosti řidiče a nepřítomnosti advokáta bývá jednání vedeno v jeho neprospěch.


Využijeme spolupráce se soudním znalcem ve váš prospěch

V případě potřeby využíváme spolupráci se soudním znalcem z oboru silniční dopravy, díky čemuž dokážeme zpochybnit znalecký posudek vypracovaný na žádost policie jiným znalcem.


Čas zde hraje zásadní roli!

Čím dříve se s námi po vzniku situace spojíte, tím lépe se dá celá záležitost řešit! Zvládneme i situace, kdy jste již obdrželi rozhodnutí formou trestního příkazu, rozsudku nebo rozhodnutí ve správním řízení a hrozí vám zákaz řízení. Podrobně analyzujeme celý průběh dosavadního řízení a sdělíme vám možnosti dalšího postupu ve vaší situaci.

Kontaktujte nás

Zavolejte nám (Po-Ne 8-22h) nebo využijte náš kontaktní formulář, budeme vás kontaktovat do 12h.